langeplank
Nieuwsbrief augustus 2026

Nieuwsbrief augustus 2026

 
logo-swc-door-sjaak-transparant

SWC Vlietland Maassluis

 

 
 

In deze nieuwsbrief de volgende onderwerpen:

  • Agenda 
  • Weetjes
  • Vaarmededelingen
  • Schrijf je in voor....
  • Ontwikkelingen
  • Watertafel Delfland
  • Sjaak's column

Agenda:

  • vrijdag 11 september 17.00 uur feestelijke opening uitbreiding
  • zaterdag 26 september Burendag 
  • zaterdag 3 oktober Furieade
  • vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober afspuiten boten berging
  • zaterdag 10 oktober welkomst- en introductiebijeenkomst nieuwe leden

 

 

 
 
 
zwekologo2019-thumb-photoroom
smit-photoroom

 
zeeuw-zeeuw-2-medium-photoroom
 

Weetjes

  • de trampoline is vervangen; de competitie hoogspringen start in november
  • de Edelenbos-burger heeft inmiddels de status van sterwaardigheid bereikt
  • er komen  nieuwe bagagewagentjes om je spullen naar je boot te brengen
  • er zo'n 20 camera's worden geplaatst om de veiligheid van onze eigendommen te vergroten

ndsecurity-medium-photoroom

Vaarmededelingen

  • De Monsterse Sluis is zondag 30.08.2026 om 12.00 uur een uur lang open. De sluis is dan geopend tot 13.00 uur. Meer weten:klik hier
  • Van 24 augustus tot en met 25 september 2026 is bij Den Hoorn – Lotsweg 14 een stremming, die geldt op De Zweth en de Kromme Zweth. Doordeweeks is er een volledige stremming en in de weekenden een gedeeltelijke stremming, behalve op 5 en 6 september en
  • van 1 november tot begin december is er opnieuw een gedeeltelijke stremming vanwege werkzaamheden. Meer weten: klik hier

 


1-logo-wakkerr-trans-logo

Schrijf je in voor…

        • ... de Burendag op zaterdag 26 september. We vieren deze dag weer samen met de omwonenden van Vlietland: praten, zingen, spelen, barbecuen! 

          Een officiële uitnodiging voor inschrijving volgt, maar noteer nu al deze dag!

        • ... de botenparade met jouw boot in de Noordvliet tijdens de Furieade. Geef je vóór 04.09.26 op bij Nico op: voorzitter@vlietland-maassluis.nl

    •  
       
    •  

 

furiade
 

wallcare-medium-photoroom

Ontwikkelingen

* Alle nieuwe ligplaatsen zijn uitgegeven. Na het terugbrengen van de wachtlijst tot nul staan er inmiddels alweer ca. 40 personen op! 

* Het bestuur is druk met de uitwerking van het Visiedocument 2035. Dit document is inmiddels gedeeld met de gemeente. Burgemeester Jack de Vries en betrokken ambtenaar Anne-Fleur Baijens zijn onlangs op bezoek geweest voor een nadere kennismaking. Het is nu algemeen bekend dat wij in gesprek zijn met de Stichting 'Den eerste Snik' over het onderdak bieden aan de trekschuit 'De Goude Leeuwin'. En dat we verkennende gesprekken voeren met Warbout Rondvaarten over het verhuur van sloepen vanaf onze jachthaven.Anne-Fleur heeft kennisgenomen van alle ontwikkelingen (inclusief het aanwezig zijn van een camper op het terrein) en heeft daarop inmiddels gereageerd met een uitgebreid document waarin het juridisch kader is geschetst bij alle ontwikkelingen. In het najaar gaan we hierover in gesprek.

We houden jullie op de hoogte. 

* De havencommissie en daarbinnen de 'commissie uitbreiding' en de 'elektragroep' zijn de afgelopen maanden heel druk geweest met de begeleiding van de uitbreiding. Eerst het afgraven, toen de bouw van de steigers en vervolgens het aanbrengen van de elektra. Voor de stroomvoorziening van de nieuwe steigers moest ook flink gegraven worden in het huidige terrein. Er liggen nieuwe kabels en we hebben gelijk utp-kabels aangebracht voor de camerabewaking. In alle lichtmasten op het oude terrein en op nog te plaatsen masten bij het nieuwe deel komen camera's. 

Dat we zuinig zijn op onze spullen (en vooral alle boten) spreekt voor zich. En dat vraagt dus ook om beveiligende maatregelen. Maar we zijn ook zuinig op de nieuwe steigers en vingerpieren. Daarom onderzoekt de Havencommissie welke beschermende voorzieningen aan de boxen  kunnen komen. Want we willen natuurlijk niet dat iedereen voor zichzelf begint en naar eigen inzicht voorzieningen aanbrengt. Wordt vervolgd!

 

Het bestuur


cvlogo-half-photoroom

vl-2

Watertafel Delfland

Zoals de meesten van jullie al weten hebben we ons met ca. 15 watersportverenigingen en -bedrijven verenigd in de Watertafel Delfland. We richten ons op het Hoogheemraadschap als het gaat om het bevaarbaar houden van het Delflandgebied. En op de ingliggende gemeenten omdat zij uit oogpunt van toerisme en recreatie ook belang hebben bij het bevaarbaar houden. Toch lijken alle bestuurders daar nog niet goed van doordrongen. We proberen ze scherp te krijgen en te houden. Daarnaast is deze zomer vooral aandacht gegeven aan de 'terreur' op het water waar we als beoefenaars van de PLEZIERvaart last van hebben. Wie het nieuws volgt weet waar we het over hebben. 



Sjaak's column

 

Van Frituurvet naar Briesje Fris: De Odyssee van de “Staatsie”

Hoe een overstap op HVO100 een einde maakte aan de eeuwige walm aan boord

 

ERVARINGEN VAN DE SCHIPPER

Wie kent het niet? De tassen zijn gepakt, de voorraden gestouwd en het schip ligt klaar voor een

prachtige lange tocht. Maar tegen de tijd dat je op de plek van bestemming aankomt, ruikt werkelijk

álles – van je schone ondergoed tot de ontbijtkoek – naar ouderwetse diesel. 

 

Mijn oude scheepje, de Staatsie, is een heerlijk schip. Ze brengt ons naar de mooiste plekken en we

maken graag lange reizen. Aangezien we ruim in het spul zitten als we vertrekken, pakken we alles zo

zorgvuldig mogelijk in. En dat zorgvuldige inpakken is geen overbodige luxe: de motorruimte en het

leefgedeelte zijn op de Staatsie namelijk nogal soepel van elkaar gescheiden. Met andere woorden: de

dieseldampen hebben aan boord vrij spel. 

 

Bovendien bevindt het vulpunt van de brandstoftank zich precies onder de luiken van de stuurhut. En zeg nu

zelf: wie heeft er ooit getankt op een deinend schip zonder ook maar één druppeltje te knoeien? Dat lukt

natuurlijk bijna nooit. Het resultaat? Na een paar dagen varen leef je in een constante walm van rode of blanke

diesel. Ondanks al ons inpakwerk kruipt die doordringende geur overal in. Gezellig is anders, en fris al

helemaal niet. 

 

DE KEUZE VOOR HVO100

"GTL wordt gemaakt van aardgas, maar HVO100 heeft als basis onder meer gebruikt frituurvet. Het

idee alleen al dat mijn Mercedes-oldtimer op oude patatolie zou gaan lopen, klonk als een

wonderbaarlijke transformatie." 

 

Op zoek naar verlossing dook ik de watersportfora in. Daar stuit je al snel op de alternatieve brandstoffen: GTL

en HVO100. GTL wordt synthetisch gemaakt uit aardgas, maar HVO100 heeft als basis onder meer afgewerkt

frituurvet en plantaardige oliën. Mijn keuze viel uiteindelijk op die laatste. 

De theoretische voordelen klonken immers als muziek in de oren van een geplaagde schipper: 

  • Zo goed als reukloos: Geen walmen meer in de kajuit of de stuurhut.
  • Geen dieselbacterie: Geen gezeur meer met zwarte drab of verstopte brandstoffilters.
  • Mooiere loop: De motor schijnt er gelijkmatiger en soepeler op te draaien.

 

Zijn er dan geen nadelen? Jawel, een paar eerlijke kanttekeningen. HVO100 is wat 'schraler' voor oude

rubberen leidingen en afdichtingen, wat bij heel oude motoren voor lekkage kan zorgen. Daarnaast betaal je een

paar dubbeltjes meer per liter en moet je soms even zoeken naar een bunkerstation dat het verkoopt. 

Nu staat er op de Staatsie een gouwe oude Mercedes OM636 te spinnen. Een icoon van een motor, maar wel op

leeftijd. Aangezien dit blokje in 2012 volledig is gereviseerd (inclusief verse pakkingen en slangen), durfde ik

het experiment vol vertrouwen aan. De tank ging vol met HVO100. 

Inmiddels zit onze vakantie erin. We hebben er zo’n 40 vaaruren op zitten, en ik kan maar één ding zeggen: wat

een verademing! De ervaringen zijn zonder meer positief. De penetrante dieselgeur aan boord behoort definitief

tot het verleden. Zelfs wanneer we met de wind mee varen – normaal hét recept voor een stuurhut vol eigen

uitlaatgassen – ruiken we helemaal niets meer. En de Mercedes? Die snort tevreden alsof hij nooit anders heeft

gekregen. 

 

Herken je deze problemen aan boord? Blijf niet in de dieselwalm zitten. Als je brandstofsysteem en motor er geschikt voor zijn, is de overstap naar HVO100 absoluut het overwegen waard!

 

Sjaak

sjaak-fri

opschoor-2-medium-photoroom
kugeko-medium-photoroom
dehaas-2-medium-photoroom
 

.

planning-photoroom
 
vandijk125-medium-photoroom
swemmer-v-site-logo-photoroom


 

Klik hier voor de Facebookpagina van Vlietland

 

Wilt u onze nieuwsbrief niet meer ontvangen? KLIK HIER om u af te melden

 

Reageren op deze nieuwsbrief?
Dat kan. Stuur een bericht naar de communicatiecommissie.

 

 

 
nieuwsbrief-footer
 

S.W.C. Vlietland

Gemeten  11:40
Temp18°C
WindZW5 bft
LV75  
havenzicht